Parrotlet-Breeders Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Απορια μεταλλαξεων

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Απορια μεταλλαξεων Empty Απορια μεταλλαξεων

Δημοσίευση από JeLaKos Τετ Φεβ 12, 2014 2:31 pm

Καλησπερα εχω καποιες αποριες για ζευγαρωματα και για μεταλλαξεις που μπορω να παρω μιας και διαβασα στο blogspot σας για τις μεταλλαξεις αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω.1)Εχω δυο αρσενικα parrotlet ενα γκρι και ενα πρασινο και τα δυο πουλακια ειναι 2-3 χρωνων δεν θυμαμαι ακριβως και θελω να τους παρω απο μια θυληκια,φυσικα δεν ξερω απο τι γονεις εχουν προελθει αλλα θα ηθελα να μαθω αν ειναι δυνατον φυσικα τι μεταλαξεις θα μπορουσα να παρω αν τους παρω και στους δυο πρασινες θυλικες η αν γινετε να παρω με καποια αλλη μεταλλαξη να βγαλουν terquase πουλακια.2)Επισης εχω ακομα δυο παρροτλετ που τα εχω παρει σαν ζευγαρι αλλα ειναι αρκετα μικροτερα σε μεγεθος σε σχεση με τα αλλα και νομιζω απο οτι εχω διαβασει οτι μπορουν να ζευγαρωσουν απο οταν γινουν 2 χρωνων και μετα το ενα ειναι σιγουρα αρσενικο ειναι πρασινο με μπλε στα φτερα και το αλλο ειναι πρασινο με κιτρινο στο μετωπο νομιζω πως ειναι green rumped parrotlet.Υπαρχει περιπτωση να μπορει να ζευγαρωσει το ενα ειδος με το αλλο?ΕυχαριστωSmile

JeLaKos

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορια μεταλλαξεων Empty Απ: Απορια μεταλλαξεων

Δημοσίευση από admin Πεμ Φεβ 13, 2014 2:45 pm

Καλησπέρα , από που να ξεκινήσω ? Μάλλον από το τέλος. Οι διαφορετικές ποικιλίες στα πάρροτλετ , άν διασταυρωθούν , θα δώσουν Υβρίδια , κάτι που είναι λάθος , αρα ή πέρνεις ενα αρσενικό Green Rumped Parrotlet να το ζευγαρώσεις με την θηλυκιά σου , ή μην το διασταυρώσεις με παρροτλετ.
Για να πάρεις Τιρκοθαζ παρροτλετ με τα πουλιά που έχεις , θα πρέπει να βρείς θηλυκό τιρκουάζ σίγουρα , πράγμα εντελώς δύσκολο στην Ελλάδα.
Αν έχεις Γρκί παρροτλέτ πρεπει να βρείς και Γκρι θηλυκό , ειδάλως με οτι και να το βάλεις θα πάρεις φορείς Γκρί.
admin
admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 162
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 45
Τόπος : Κυψέλη

http://redrumpedbreeder.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορια μεταλλαξεων Empty Απ: Απορια μεταλλαξεων

Δημοσίευση από JeLaKos Πεμ Φεβ 20, 2014 3:42 am

Τα green rumbed ειναι ζευγαρι οποτε μια χαρα.Θα δω τι θα κανω με τα δυο αρσενικα γιατι απο οτι μου λες ειναι λιγακι δυσκολο να βρω τιρκουαζ.ευχαριστω πολυ Smile

JeLaKos

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορια μεταλλαξεων Empty Απ: Απορια μεταλλαξεων

Δημοσίευση από admin Πεμ Φεβ 20, 2014 9:47 am

Σου εύχομαι αν έχεις καλά και πολλά ζευγαρώματα με τα Green Rumped . Οσο για θηλυκά παρροτλετ , θα βρεις αλλά όχι κοβάλτιο . Πάντως εύχομαι τα καλύτερα.
admin
admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 162
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012
Ηλικία : 45
Τόπος : Κυψέλη

http://redrumpedbreeder.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορια μεταλλαξεων Empty Απ: Απορια μεταλλαξεων

Δημοσίευση από JeLaKos Σαβ Φεβ 22, 2014 3:08 pm

Ευχαριστω πολυ να εισαι καλα!!!

JeLaKos

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης